Świadczenie pomocy prawnej przez Kancelarię na rzecz klientów indywidualnych odbywa się na podstawie jednorazowych zleceń, natomiast na rzecz przedsiębiorców – na podstawie zleceń lub umowy o stałą obsługę prawną.
Wynagrodzenie z tytułu jednorazowej konsultacji prawnej wynosi od 100 do 250 PLN brutto.
Wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie z Klientem jako ryczałt miesięczny bądź według stawek godzinowych i zależne jest od zakresu świadczonych usług, złożoności sprawy i czasu potrzebnego na jej załatwienie.
W zależności od rodzaju sprawy Kancelaria stosuje następujące formy wynagrodzenia:
- Wynagrodzenie według stawki za godzinę naliczane na podstawie ustalonej wcześniej stawki za godzinę pracy prawnika.
- Wynagrodzenie ryczałtowe ustalane w przypadku stałej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych oraz w poszczególnych sprawach zlecanych przez osoby fizyczne, polega na ustaleniu kwoty wynagrodzenia, za którą Kancelaria prowadzi stałą obsługę prawną podmiotu w określonym wymiarze godzin lub kwoty wynagrodzenia za poprowadzenie konkretnej sprawy.
- Wynagrodzenie „za sukces” – Kancelaria określa minimalne wynagrodzenie za prowadzenie sprawy oraz dodatkowe wynagrodzenie określone kwotowo lub procentowo od kwoty uzyskanej dla Klienta, które Kancelaria otrzymuje w przypadku zadawalającego rozstrzygnięcia dla Klienta lub osiągnięcia efektu działania przez Kancelarię. Taki sposób rozliczenia stosowany jest przede wszystkim w sprawach o odszkodowanie oraz w przypadku windykacji należności.
- Wynagrodzenie za występowanie przed sądami – stawki minimalne wynagrodzenia radcy prawnego określają przepisy Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz.U. Nr 163 poz. 1349 z późn. zm.).
Kancelaria może również stosować mieszane rodzaje wynagrodzeń.